dia 0.85 - en to ca translation catalogue (594 entries)

en:       Allow DOF
ca:       Permet DOF

en:       Remove
ca:    Elimina

en:       Rotate
ca:       Rota

en:       Translate
ca:       Tradueix

en:       Transmit
ca:       Transmet

en:       Transport
ca:       Transporta

en:    Actuate
ca:    Activa

en:    Change
ca:    Canvia

en:    Couple
ca:    Aparella

en:    Display
ca:    Mostra

en:    Dissipate
ca:    Dissipa

en:    Distribute
ca:    Distribueix

en:    Export
ca:    Exporta

en:    Extract
ca:    Extreu

en:    Form
ca:    Formulari

en:    Guide
ca:    Guia

en:    Import
ca:    Importa

en:    Indicate
ca:    Indica

en:    Measure
ca:    Mesura

en:    Mix
ca:   Barreja

en:    Position
ca:    Posició

en:    Refine
ca:    Depura

en:    Regulate
ca:    Regula

en:    Secure
ca:    Assegura

en:    Sense
ca:    Sentit

en:    Separate
ca:    Separa

en:    Stabilize
ca:    Estabilitza

en:    Stop
ca:    Atura

en:    Store
ca:    Desa

en:    Supply
ca:    Oferta

en:    Transfer
ca:    Transfereix

en: %s Plugin could not be unloaded
ca: No s'ha pogut descarregar l'extensió %s

en: /Dialogs/_Layers
ca: /Diàlegs/_Capes

en: /Dialogs/_Properties
ca: /Diàlegs/_Propietats

en: /Dialogs/tearoff
ca: /Diàlegs/tearoff

en: /Edit/C_ut
ca: /Edita/R_etalla

en: /Edit/Copy
ca: /Edita/Copia

en: /Edit/Copy Text
ca: /Edita/Copia el text

en: /Edit/Cut
ca: /Edita/Retalla

en: /Edit/Cut Text
ca: /Edita/Retalla el text

en: /Edit/Delete
ca: /Edita/Suprimeix

en: /Edit/Paste
ca: /Edita/Enganxa

en: /Edit/Paste Text
ca: /Edita/Enganxa el text

en: /Edit/Paste _Text
ca: /Edita/Enganxa el _text

en: /Edit/_Copy
ca: /Edita/_Copia

en: /Edit/_Delete
ca: /Edita/_Esborra

en: /Edit/_Paste
ca: /Edita/_Enganxa

en: /Edit/_Redo
ca: /Edita/_Refés

en: /Edit/_Undo
ca: /Edita/_Desfés

en: /Edit/tearoff
ca: /Edita/tearoff

en: /File/P_lugins
ca: /Fitxer/E_xtensions

en: /File/Page Set_up...
ca: /Fitxer/Configuració de la pàgina...

en: /File/Save _As...
ca: /Fitxer/Desa _com a...

en: /File/_Close
ca: /Fitxer/_Tanca

en: /File/_Export...
ca: /Fitxer/_Exporta...

en: /File/_New
ca: /Fitxer/_Nou

en: /File/_Open
ca: /Fitxer/_Obre

en: /File/_Preferences...
ca: /Fitxer/_Preferències...

en: /File/_Print Diagram...
ca: /Fitxer/_Imprimeix el diagrama...

en: /File/_Quit
ca: /Fitxer/_Surt

en: /File/_Save
ca: /Fitxer/_Desa

en: /File/sep1
ca: /Fitxer/sep1

en: /File/sep2
ca: /Fitxer/sep2

en: /File/tearoff
ca: /Fitxer/tearoff

en: /Help/_About
ca: /Ajuda/_Quant a

en: /Objects/Align Horizontal/Adjacent
ca: /Objectes/Alineació horitzontal/Adjacent

en: /Objects/Align Horizontal/Center
ca: /Objectes/Alineació horitzontal/Centre

en: /Objects/Align Horizontal/Equal Distance
ca: /Objectes/Alineació horitzontal/Equidistant

en: /Objects/Align Horizontal/Left
ca: /Objectes/Alineació horitzontal/Esquerra

en: /Objects/Align Horizontal/Right
ca: /Objectes/Alineació horitzontal/Dreta

en: /Objects/Align Horizontal/tearoff
ca: /Objectes/Alineació horitzontal/tearoff

en: /Objects/Align Vertical/Adjacent
ca: /Objectes/Alineació vertical/Adjacent

en: /Objects/Align Vertical/Bottom
ca: /Objectes/Alineació vertical/Inferior

en: /Objects/Align Vertical/Center
ca: /Objectes/Alineació vertical/Centre

en: /Objects/Align Vertical/Equal Distance
ca: /Objectes/Alineació vertical/Equidistant

en: /Objects/Align Vertical/Top
ca: /Objectes/Alineació vertical/Superior

en: /Objects/Align Vertical/tearoff
ca: /Objectes/Alineació vertical/tearoff

en: /Objects/Align _Horizontal
ca: /Objects/Alinea _horitzontalment

en: /Objects/Align _Vertical
ca: /Objects/Alinea _verticalment

en: /Objects/Bring to Front
ca: /Objectes/Porta'l al frontal

en: /Objects/Bring to _Front
ca: /Objects/Porta al _davant

en: /Objects/Group
ca: /Objectes/Agrupa

en: /Objects/Send to Back
ca: /Objectes/Envia al darrere

en: /Objects/Send to _Back
ca: /Objetes/Envia al _darrere

en: /Objects/Ungroup
ca: /Objectes/Desagrupa

en: /Objects/_Group
ca: /Objectes/_Agrupa

en: /Objects/_Ungroup
ca: /Objectes/_Desagrupa

en: /Objects/sep1
ca: /Objectes/sep1

en: /Objects/tearoff1
ca: /Objectes/tearoff1

en: /Select/All
ca: /Selecciona/Tot

en: /Select/Connected
ca: /Selecciona/Connectat

en: /Select/Intersect
ca: /Selecciona/Intersecta

en: /Select/Invert
ca: /Selecciona/Inverteix

en: /Select/None
ca: /Selecciona/Res

en: /Select/Remove
ca: /Selecciona/Elimina

en: /Select/Replace
ca: /Selecciona/Substitueix

en: /Select/Same Type
ca: /Selecciona/Mateix Tipus

en: /Select/Transitive
ca: /Selecciona/Transitiu

en: /Select/Union
ca: /Selecciona/Unió

en: /Select/sep1
ca: /Selecciona/sep1

en: /Select/tearoff
ca: /Selecciona/tearoff

en: /Tools/
ca: /Eines/

en: /Tools/Arc
ca: /Eines/Arc

en: /Tools/Beziergon
ca: /Eines/Beziergon

en: /Tools/Bezierline
ca: /Eines/Línia Bezier

en: /Tools/Box
ca: /Eines/Quadre

en: /Tools/Ellipse
ca: /Eines/El·lipsi

en: /Tools/Image
ca: /Eines/Imatge

en: /Tools/Line
ca: /Eines/Línia

en: /Tools/Magnify
ca: /Eines/Augmenta

en: /Tools/Modify
ca: /Eines/Modifica

en: /Tools/Polygon
ca: /Eines/Polígon

en: /Tools/Polyline
ca: /Eines/Polilínia

en: /Tools/Scroll
ca: /Eines/Desplaça

en: /Tools/Text
ca: /Eines/Text

en: /Tools/Zigzagline
ca: /Eines/Línia en ziga-zaga

en: /Tools/tearoff
ca: /Eines/tearoff

en: /View/AntiAliased
ca: /Visualitza/AntiAliased

en: /View/Diagram Properties
ca: /Visualitza/Propietats del diagrama

en: /View/New _View
ca: /Veure/Nova _Vista

en: /View/Show Connection Points
ca: /Veure/Mostra els punts de connexió

en: /View/Show Rulers
ca: /Veure/Mostra les regles

en: /View/Show _All
ca: /Veure/Mostra-ho _tot

en: /View/Show _Connection Points
ca: /Veure/Mostra els punts de _connexió

en: /View/Show _Rulers
ca: /Veure/Mostra els _regles

en: /View/Snap To Grid
ca: /Veure/Desplaça a la quadrícula

en: /View/Visible Grid
ca: /Veure/Quadrícula visible

en: /View/Zoom _In
ca: /Veure/_Amplia el zoom

en: /View/Zoom _Out
ca: /Veure/_Redueix el zoom

en: /View/Zoom/100%
ca: /Veure/Zoom/100%

en: /View/Zoom/141%
ca: /Veure/Zoom/141%

en: /View/Zoom/200%
ca: /Veure/Zoom/200%

en: /View/Zoom/25%
ca: /Veure/Zoom/25%

en: /View/Zoom/283%
ca: /Veure/Zoom/283%

en: /View/Zoom/35.4%
ca: /Veure/Zoom/35.4%

en: /View/Zoom/400%
ca: /Veure/Zoom/400%

en: /View/Zoom/50%
ca: /Veure/Zoom/50%

en: /View/Zoom/70.7%
ca: /Veure/Zoom/70.7%

en: /View/Zoom/85%
ca: /Veure/Zoom/85%

en: /View/Zoom/tearoff
ca: /Visualitza/Zoom/tearoff

en: /View/_AntiAliased
ca: /Veure/_AntiAliased

en: /View/_Snap To Grid
ca: /Veure/_Desplaça a la quadrícula

en: /View/_Visible Grid
ca: /Veure/Quadrícula _Visible

en: /View/_Zoom
ca: /Veure/_Zoom

en: /View/sep1
ca: /Veure/sep1

en: /View/tearoff
ca: /Visualitza/tearoff

en: /_Dialogs
ca: /_Diàlegs

en: /_Edit
ca: /_Edita

en: /_File
ca: /_Fitxer

en: /_Help
ca: /_Ajuda

en: /_Objects
ca: /_Objectes

en: /_Select
ca: /_Selecciona

en: /_Tools
ca: /_Eines

en: /_View
ca: /_Veure

en: AND
ca: I

en: About Dia
ca: Quant al Dia

en: Abstract
ca: Abstracte

en: Active
ca: Actiu

en: Active object
ca: Objecte actiu

en: Activity/Data identifier
ca: Identificador d'activitat/de dades

en: Add Corner
ca: Afegeix la cantonada

en: Add Handle
ca: Afegeix un punt d'anclatge

en: Add Segment
ca: Afegeix un segment

en: Add connection point
ca: Afegeix un punt de connexió

en: Add segment
ca: Afegeix un segment

en: Aggregate
ca: Agrega

en: Align _Horizontal
ca: Alinea _horitzontalment

en: Align _Vertical
ca: Alinea _verticalment

en: Alignment:
ca: Alineació:

en: All
ca: Tot

en: Apply
ca: Aplica

en: Arrow Properties
ca: Propietats de les sagetes

en: Aspect
ca: Aspecte

en: Asynchronous
ca: Asíncron

en: Attribute
ca: Atribut

en: Attribute data
ca: Dades dels atributs

en: Attributes
ca: Atributs

en: Attributes visible
ca: Atributs visibles

en: Attributes:
ca: Atributs:

en: Autoload at startup
ca: Càrrega automàtica a l'inici

en: Automatically gray vertical flows:
ca: Posa en gris automàticament els fluxs verticals:

en: Background
ca: Fons

en: Background color:
ca: Color del fons:

en: Begin
ca: Comença

en: Bezierline
ca: Línia de Bezier

en: Border width:
ca: Amplada de les vores:

en: Bottom
ca: Inferior

en: Bottom:
ca: Inferior:

en: Boundary
ca: Límits

en: Box
ca: Quadre

en: Branch
ca: Branca

en: Bring to _Front
ca: Porta al _davant

en: Browse
ca: Navega

en: By extension
ca: Per extensió

en: Call
ca: Crida

en: Can't connect to session manager!
ca: No s'ha pogut connectar al gestor de sessions!

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Center
ca: Centre

en: Channel
ca: Canal

en: Chronogram diagram objects
ca: Objectes de diagrama de cronograma

en: Class
ca: Classe

en: Class name:
ca: Nom de la classe:

en: Class scope
ca: Abast de la classe

en: Close
ca: Tanca

en: Collaboration
ca: Col·laboració

en: Colour:
ca: Color:

en: Composition
ca: Composició

en: Compress saved files:
ca: Compacta els fitxers desats:

en: Computer Graphics Metafile export filter
ca: Filtre d'exportació del Computer Graphics Metafile

en: Condition:
ca: Condició:

en: Connect
ca: Connecta

en: Connected
ca: Connectat

en: Connection Points:
ca: Punts de connexió:

en: Constraint:
ca: Restricció:

en: Contributors:
ca: Col·laboradors:

en: Control Magnitude
ca: Control de la magnitud

en: Convert
ca: Converteix

en: Copy Text
ca: Copia el text

en: Corner radius
ca: Radi de les cantonades

en: Corner rounding:
ca: Arrodoniment de les cantonades:

en: Could not create PNG header info structure
ca: No s'ha pogut crear l'estructura de la informació de capçalera del PNG

en: Could not create PNG write structure
ca: No s'ha pogut crear una estructura d'escriptura PNG

en: Could not create per-user Dia config directory
ca: No s'ha pogut crear un directori de configuració del Dia

en: Could not deduce correct path for `%s'
ca: No s'ha pogut esbrinar el camí correcte per a `%s'

en: Could not determine which export filter
    to use to save '%s'
ca: No s'ha pogut determinar quin filtre d'exportació
    cal utilitzar per desar '%s'

en: Could not find plugin init function in `%s'
ca: No s'ha pogut trobar la funció init de l'extensió a `%s'

en: Could not initialize Bonobo!
ca: No s'ha pogut inicialitzar el Bonobo!

en: Could not load plugin `%s'
    %s
ca: No s'ha pogut carregar l'extensió '%s'
    %s

en: Could not open `%s'
ca: No s'ha pogut obrir '%s'

en: Could not open `%s' for writing
ca: No s'ha pogut obrir '%s' per a la seva escriptura

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs, exiting...
ca: No s'han pogut trobar objectes estàndard quan s'han cercat biblioteques d'objectes, sortint...

en: Couldn't open: '%s' for reading.
ca: No s'ha pogut obrir: '%s' per a la seva lectura.

en: Couldn't open: '%s' for writing.
ca: No s'ha pogut obrir: '%s' per a la seva escriptura.

en: Create
ca: Crea

en: Create Arc
ca: Crea un arc

en: Create Beziergon
ca: Crea un Beziergon

en: Create Bezierline
ca: Crea una línia de Bezier

en: Create Box
ca: Crea una caixa

en: Create Ellipse
ca: Crea una el·lipse

en: Create Image
ca: Crea una imatge

en: Create Line
ca: Crea una línia

en: Create Polygon
ca: Crea un polígon

en: Create Polyline
ca: Crea una polilínia

en: Create Text
ca: Crea text

en: Create Zigzagline
ca: Crea una línia en ziga-zaga

en: Create new diagram
ca: Crea un diagrama nou

en: Curve distance
ca: Distància corba

en: Cusp control
ca: Control de cusp

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom XML shapes loader
ca: Carregador personalitzat de formes XML

en: Cut Text
ca: Talla el text

en: Dash length:
ca: Mida dels guionets:

en: Dash-Dot
ca: Guionet-punt

en: Dash-Dot-Dot
ca: Guionet-punt-punt

en: Dashed
ca: Guionet

en: Data
ca: Dades

en: Data color:
ca: Color de les dades

en: Data line width:
ca: Amplada de la línia de dades:

en: Data name:
ca: Nom de les dades:

en: Def. value:
ca: Valor per defecte:

en: Delete
ca: Esborra

en: Delete  connection point
ca: Suprimeix el punt de connexió

en: Delete Corner
ca: Esborra la cantonada

en: Delete Handle
ca: Esborra un punt d'anclatge

en: Delete Layer
ca: Esborra la capa

en: Delete Segment
ca: Suprimeix un segment

en: Delete connection point
ca: Esborra el punt de connexió

en: Delete segment
ca: Esborra el segment

en: Derived
ca: Derivada

en: Description:
ca: Descripció:

en: Destroy
ca: Destrueix

en: Details...
ca: Detalls...

en: Determine file type:
ca: Determina el tipus de fitxer:

en: Dia v %s by Alexander Larsson
ca: Dia v %s ha estat creat per Alexander Larsson

en: Diagram Editor
ca: Editor de diagrames

en: Diagram Menu
ca: Menú de diagrames

en: Diagram Propeties...
ca: Propietats del diagrama...

en: Diagram modified!
ca: S'ha modificat el diagrama!

en: Diagrams:
ca: Diagrames:

en: Direction:
ca: Direcció:

en: Dotted
ca: Punts

en: Dotted arrow
ca: Línia de punts

en: Draw arrow heads on upward arcs:
ca: Dibuixa els caps de fletxa sobre arcs cap amunt

en: Draw background
ca: Dibuixa el fons

en: Draw border
ca: Dibuixa el contorn

en: Drawing Interchange File import and export filters
ca: Filtres d'importació i exportació de Drawing Interchange File

en: Edit Layer Attributes
ca: Edita els atributs de la capa

en: Ellipse
ca: El·lipse

en: Encapsulated Postscript
ca: Encapsulated Postcript

en: End
ca: Acaba

en: End point
ca: Punt final

en: End time:
ca: Hora final:

en: Energy
ca: Energia

en: Entity
ca: Entitat

en: Entity/Relationship diagram objects
ca: Entitat/Relació entre objectes de diagrama

en: Equal Distance
ca: Equidistant

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
ca: S'ha produït un error mentre es carregava el diagrama %s.
    El fitxer no és un fitxer Dia

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
ca: S'ha produït un error mentre es carregava el diagrama %s.
    Es desconeix el tipus de fitxer

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
ca: S'ha produït un error mentre es carregava el diagrama.
    L'objecte enllaçat no s'ha trobat al document

en: Error loading diagram.
    connection handle does not exist.
ca: S'ha produït un error mentre es carregava el diagrama.
    La connexió associada no existeix

en: Error loading diagram.
    connection point does not exist.
ca: S'ha produït un error mentre es carregava el diagrama.
    El punt de connexió no existeix.

en: Error occurred while writing PNG
ca: Hi ha hagut un error al escriure un fitxer PNG

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca: Error a l'opció %s: %s.
    Executeu '%s --help' per visualitzar una llista completa de les opcions disponibles per a la línia d'ordres.

en: Error reading diagram file
ca: S'ha produït un error mentre es llegia el fixer del diagrama

en: Event specification:
    @ time    set the pointer at an absolute time.
    ( duration  sets the signal up, then wait 'duration'.
    ) duration  sets the signal down, then wait 'duration'.
    u duration  sets the signal to "unknown" state, then wait 'duration'.
    example : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)
ca: Especificació d'esdeveniments:
    @ hora      estableix la busca a una hora absoluta.
    ( durada    activa el senyal, després espera 'durada'.
    ) duration  desactiva el senyal, després espera 'durada'.
    u durada    estableix el senyal a un estat "desconegut", després espera 'durada'.
    exemple : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)

en: Events:
ca: Esdeveniments:

en: Explicit state:
ca: Estat explícit:

en: Export Diagram
ca: Exporta el diagrama

en: Export Options
ca: Opcions d'exportació

en: Export loaded file and exit
ca: Exporta el fitxer carregat i su surt

en: Failed to save file '%s'.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer '%s'.

en: Fall time:
ca: Hora de descens:

en: File
ca: Fitxer

en: File already exists
ca: El fitxer ja existeix

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: File/Close
ca: Fitxer/Tanca

en: File/Exit
ca: Fitxer/Surt

en: File/New diagram
ca: Fitxer/Nou diagrama

en: File/Open...
ca: Fitxer/Obre...

en: File/Save As...
ca: Fitxer/Anomena i desa...

en: File: %s type/version unsupported.
ca: Fitxer: %s tipus/versió no suportada.

en: Filled Diamond
ca: Diamant ple

en: Filled Ellipse
ca: El·lipse plena

en: Filled Triangle
ca: Triangle ple

en: Fit to:
ca: Ajusta a:

en: Flip Horizontal
ca: Inverteix horitzontalment

en: Flip Vertical
ca: Inverteix verticalment

en: Flip horizontal
ca: Volteja horitzontalment

en: Flip vertical
ca: Volteja verticalment

en: Flow style:
ca: Estil de flux:

en: Flow type:
ca: Tipus de flux:

en: Flow:
ca: Flux:

en: Flowchart objects
ca: Objectes de diagrama de flux

en: Font %s not found, using Courier instead.
ca: No s'ha trobat el tipus de lletra %s. S'utilitzarà la Courier per defecte.

en: Font color:
ca: Color del tipus de lletra:

en: Font size:
ca: Mida del tipus de lletra

en: Font:
ca: Tipus de lletra:

en: Fontsize:
ca: Mida del tipus de lletra:

en: Foreground & background colors.  The small black and white squares reset colors.  The small arrows swap colors.  Double click to change colors.
ca: Colors frontals i de fons. Els quadrats petits en blanc i negre reinicienels colors. Les sagetes petites intercanvien els colors. Feu un doble clic per canviar-los.

en: Foreground color:
ca: Color del primer pla:

en: Formal parameter data
ca: Dades dels paràmetres formals

en: From A to B
ca: Des d'A fins a B

en: From B to A
ca: Des de B fins a A

en: Function structure diagram objects
ca: Funció estructura objectes de diagrama

en: Function:
ca: Funció:

en: GRAFCET OR/AND vergent
ca: GRAFCET O/I vergent

en: GRAFCET diagram objects
ca: Objectes de diagrama GRAFCET

en: Grid Lines
ca: Línies de la quadrícula

en: Grid:
ca: Quadrícula:

en: HP Graphics Language export filter
ca: Filtre d'exportació de l'HP Graphics Language

en: Half Head
ca: Mig cap

en: Height:
ca: Altura:

en: Hollow Diamond
ca: Diamant buit

en: Hollow Ellipse
ca: El·lipse buida

en: Hollow Triangle
ca: Triangle buit

en: Identifying
ca: Identificant

en: Image
ca: Imatge

en: Image file
ca: Fitxer d'imatge

en: Image file:
ca: Fitxer de la imatge:

en: Image row length larger than maximum cell array.
    Image not exported to CGM.
ca: La llargada de la imatge és superior a la llargada màxima de la cel·la.
    La imatge no es pot exportar a CGM.

en: Implementation
ca: Aplicació

en: Imply resource (not shown downstairs)
ca: Recurs d'implicació (no es mostra al pis inferior)

en: Import from XFig
ca: Importa des del XFig

en: Import resource (not shown upstairs)
ca: Recurs d'importació (no es mostra al pis superior)

en: Initial step
ca: Pas inicial

en: Interface:
ca: Interfície:

en: Internal error: Setting corner type of endpoint of bezier
ca: Error intern: establiment de tipus de racó del punt final de bezier

en: Intersect
ca: Intersecta

en: Invert
ca: Inverteix

en: Is an object
ca: És un objecte

en: Keep aspect ratio
ca: Mantenir la ràtio de l'aspecte

en: Keep aspect ratio:
ca: Mantenir la ràtio de l'aspecte:

en: Key
ca: Clau

en: Layer name:
ca: Nom de la capa:

en: Layers
ca: Capes

en: Left
ca: Esquerra

en: Left Cardinality:
ca: Cardinalitat esquerra:

en: Left:
ca: Esquerra:

en: Length:
ca: Llargada:

en: Line
ca: Línia

en: Line Style Properties
ca: Propietats de l'estil de línia

en: Line color:
ca: Color de la línia:

en: Line width
ca: Amplada de la línia

en: Line width:
ca: Amplada de la línia:

en: Lines
ca: Línies

en: Load
ca: Carrega

en: Loaded:
ca: Carregat:

en: Lower Layer
ca: Capa inferior

en: Macro call
ca: Crida a la macro

en: Macro call step
ca: Pas de crida de macro

en: Macro entry step
ca: Pas d'entrada de macro

en: Macro exit step
ca: Pas de sortida de macro

en: Magnify
ca: Magnifica

en: Magnify:
ca: Magnifica:

en: Maintainer: James Henstridge
ca: Manteniment: James Henstridge

en: Major time step:
ca: Pas principal de temps:

en: Margins
ca: Marges

en: Message type:
ca: Tipus de missatge:

en: Message:
ca: Missatge:

en: Minor step line width:
ca: Amplada de línia de pas menor:

en: Minor time step:
ca: Pas secundari de temps:

en: Modified diagrams exists.
    Are you sure you want to quit?
ca: Hi ha diagrames que s'han modificat.
    Esteu segurs que voleu sortir?

en: Modify
ca: Modifica

en: Modify object(s)
ca: Modifica l'objecte(s)

en: Move down
ca: Mou avall

en: Move up
ca: Mou amunt

en: Multi-bit data
ca: Dades de multi-bit

en: Multiplicity:
ca: Multiplicitat:

en: Multivalue
ca: Multivalor

en: NULL tooldata in tool_menu_select
ca: Dades d'eina NULL a tool_menu_select

en: NULL tooldata in tool_select_update
ca: Dades d'eines NULL a tool_select_update

en: Name:
ca: Nom:

en: Native Dia Diagram
ca: Diagrama Dia original

en: Need valid input file
ca: Cal un arxiu d'entrada vàlid

en: Network diagram objects
ca: Objectes de diagrama de xarxa

en: New
ca: Nou

en: New Layer
ca: Capa nova

en: New _View
ca: Nova _vista

en: New layer
ca: Capa nova

en: New window:
ca: Finestra nova:

en: No edit widget
ca: Sense edició de símbols

en: No existing object to paste.
ca: No existeix cap objecte per enganxar.

en: No object menu
ca: Sense menú d'objectes

en: No such file found
    %s
ca: Aquest fitxer no s'ha trobat
    %s

en: None
ca: Cap

en: Notice
ca: Nota

en: Number of undo levels:
ca: Número de nivells de desfer:

en: OK
ca: D'acord

en: OR
ca: O

en: OUTPUT
ca: SORTIDA

en: Object defaults
ca: Opcions per defecte de l'objecte

en: Object properties
ca: Propietats de l'objecte

en: Objects and filters internal to dia
ca: Objectes i filtres interns del dia

en: Open Diagram
ca: Obre el diagrama

en: Open Options
ca: Obre les opcions

en: Operation data
ca: Dades de les operacions

en: Operations
ca: Operacions

en: Operations visible
ca: Operacions visibles

en: Orientation
ca: Orientació

en: Page Set_up...
ca: Inicialització de la pàgina...

en: Page Setup
ca: Configuració de la pàgina

en: Page breaks:
ca: Salt de pàgina:

en: Paper Size
ca: Mida del paper

en: Parameter data
ca: Dades del paràmetre

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Parameters:
ca: Paràmetres:

en: Paste _Text
ca: Enganxa el _text

en: Please visit http://www.lysator.liu.se/~alla/dia for more info
ca: Visiteu l'adreça http://www.lysator.liu.se/~alla/dia per a més informació

en: Plug-ins
ca: Extensions

en: Polygon
ca: Polígon

en: Polyline
ca: Polilínia

en: Portable Network Graphics
ca: Gràfics portàtils de xarxa

en: Preferences
ca: Preferències

en: Print Diagram
ca: Imprimeix el diagrama

en: Printer
ca: Impressora

en: Private
ca: Privat

en: Protected
ca: Protegit

en: Provision
ca: Proveeix

en: Public
ca: Públic

en: Quit
ca: Surt

en: Quit, are you sure?
ca: Esteu segurs que voleu sortir?

en: Raise Layer
ca: Puja la capa

en: Really close?
ca: Esteu segurs que voleu tancar?

en: Receptivity:
ca: Receptivitat:

en: Recursive
ca: Recursiu

en: Regular step
ca: Pas normal

en: Relationship
ca: Relació

en: Remove
ca: Elimina

en: Replace
ca: Substitueix

en: Reset tools after create:
ca: Reinicia les eines després de crear:

en: Return
ca: Retorn de carro

en: Reverse dragging selects
    intersecting objects:
ca: L'arrossegament invers selecciona
    la intersecció d'objectes:

en: Right
ca: Dreta

en: Right Cardinality:
ca: Cardinalitat dreta:

en: Right:
ca: Dreta:

en: Rise time:
ca: Hora d'ascens:

en: Role:
ca: Rol:

en: Rotate
ca: Rota

en: SADT Arrow
ca: Fletxa SADT

en: SADT box
ca: Quadre SADT

en: SADT diagram objects
ca: Objectes de diagrama SADT

en: Same Type
ca: Mateix tipus

en: Save Diagram
ca: Desa el diagrama

en: Scalable Vector Graphics
ca: Gràfics vectorials escalables

en: Scale:
ca: Escala:

en: Scaling
ca: Escalat

en: Scroll
ca: Desplaçament

en: Scroll around the diagram
ca: Desplaça pel diagrama

en: Select Printer
ca: Selecciona la impressora

en: Select color
ca: Seleccioneu el color

en: Select image file
ca: Selecciona el fitxer d'imatge

en: Send to _Back
ca: Envia al _darrere

en: Shear angle
ca: Retalla l'angle

en: Shear angle:
ca: Retalla l'angle

en: Show _All
ca: Mostra-ho _tot

en: Show _Connection Points
ca: Mostra els punts de _connexió

en: Show _Rulers
ca: Mostra els _regles

en: Show arrow
ca: Mostra sageta

en: Show arrow:
ca: Mostra sageta:

en: Show attributes
ca: Mostra els atributs

en: Show border:
ca: Mostra les vores:

en: Show destruction mark:
ca: Mostra la marca de destrucció:

en: Show focus of control:
ca: Mostra el focus de control

en: Show this help message
ca: Mostra aquest missatge d'ajuda

en: Side A
ca: Cara A

en: Side B
ca: Cara B

en: Signal
ca: Senyal

en: Slashed Cross
ca: Creu en x

en: Smooth control
ca: Suavitza el control

en: Snap to:
ca: Desplaça a:

en: Solid
ca: Sòlida

en: Solid lines:
ca: Línies sòlides:

en: Standard objects
ca: Objectes estàndard

en: Start point
ca: Punt d'inici

en: Start time:
ca: Hora d'inici:

en: Step name
ca: Nom del pas

en: Step type
ca: Tipus de pas

en: Stereotype:
ca: Estereotip:

en: Subprogram call step
ca: Pas de crida de subprograma

en: Support
ca: Suporta

en: Suppress Attributes
ca: Elimina els atributs

en: Suppress operations
ca: Elimina les operacions

en: Sybase replication domain diagram objects
ca: Objectes de diagrama del domini de replicació Sybase

en: Symmetric control
ca: Control simètric

en: TeX PSTricks macros
ca: Macros de TeX PSTricks

en: TeX Pstricks export filter
ca: Filtre d'exportació del TeX Pstricks

en: Template class
ca: Classe de plantilles

en: Templates
ca: Plantilles

en: Text color:
ca: Color del text:

en: Text outside:
ca: Text exterior:

en: Text padding
ca: Farciment de text

en: Text padding:
ca: Farciment del text:

en: The anti aliased renderer is buggy, and may cause
    crashes.  We know there are bugs in it, so don't
    bother submitting another report if it crashes
ca: El 'anti aliased renderer' conté errors, i us pot penjar
    l'ordinador. Ja sabem que conté errors, de manera que
    no us molesteu en enviar-nos un altre informe si es penja

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
ca: El fitxer '%s' ja existeix.
    Voleu sobreescriure'l?

en: The image file '%s' was not found in that directory.
    Using the file '%s' instead
ca: El fitxer corresponent a la imatge '%s' no s'ha trobat al directori.
    S'utilitza alternativament el fitxer '%s'.

en: The image file '%s' was not found.
ca: El fitxer corresponent a la imatge '%s' no s'ha trobat.

en: This diagram has not been saved.
    Are you sure you want to close this window?
ca: Aquest diagrama no s'ha desat.
    Esteu segurs que voleu tancar aquesta finestra?

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
ca: Aquest objecte no suporta Desfés/Refés.
    S'ha esborrat la informació per a Desfés

en: This object has no defaults.
ca: Aquest objecte no té opcions per defecte

en: This object has no properties.
ca: Aquest objecte no té propietats

en: Top
ca: Superior

en: Top:
ca: Superior:

en: Transitive
ca: Transitiu

en: Type:
ca: Tipus:

en: Unified Modelling Language diagram objects
ca: Objectes de diagrama Unified Modelling Language

en: Union
ca: Unió

en: Unload
ca: Descarrega

en: Untitled-%d
ca: Sense nom-%d

en: User Interface
ca: Interfície de l'usuari

en: User function
ca: Funció de l'usuari

en: Value:
ca: Valor:

en: Vergent type:
ca: Tipus de vergent:

en: View Defaults
ca: Veure les opcions per defecte

en: View/New View
ca: Visualitza/Nova Vista

en: Visibility:
ca: Visibilitat:

en: Warning
ca: Advertència

en: Warning no X Font for %s found, 
    using %s instead.
ca: Advertència, no s'ha trobat cap X tipus de lletra per a %s, 
    i s'usa %s alternativament.

en: Weak
ca: Feble

en: Weak key
ca: Clau feble

en: Width:
ca: Amplada:

en: Width:
ca: Amplada:

en: Wish function
ca: Funció desitjada

en: WordPerfect Graphics export filter
ca: Filtre d'exportació de WordPerfect Graphics

en: X Size:
ca: Mida de l'eix X

en: Y Size:
ca: Mida de l'eix Y

en: Yes
ca: Sí

en: You must specify a file, not a directory.
ca: Heu d'especificar un fitxer, no un directori.

en: Zigzagline
ca: Línia en ziga-zaga

en: Zoom _In
ca: Amplia el zoom

en: Zoom _Out
ca: Redueix el zoom

en: Zoom in 50%
ca: Amplia el zoom el 50%

en: Zoom out 50%
ca: Redueix el zoom el 50%

en: [OPTION...] [FILE...]
ca: [OPCIÓ...] [ARXIU..]

en: _Delete
ca: _Esborra

en: _Dialogs
ca: _Diàlegs

en: _Export...
ca: _Exporta...

en: _Group
ca: _Agrupa

en: _Layers
ca: _Capes

en: _New diagram
ca: _Nou diagrama

en: _Objects
ca: _Objectes

en: _Print Diagram...
ca: _Imprimeix el diagrama...

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Select
ca: _Selecciona

en: _Snap To Grid
ca: _Desplaça a la quadrícula

en: _Tools
ca: _Eines

en: _Ungroup
ca: _Desagrupa

en: _Visible Grid
ca: _Quadrícula visible

en: `%s' is not a directory
ca: `%s' no ñes un directori

en: abstract
ca: resum

en: by
ca: per

en: disable arrow heads
ca: Inhabilita els caps de fletxa

en: multiple instance
ca: Instància múltiple

en: none
ca: cap

en: yes
ca: sí
