dia 0.84 - en to el translation catalogue (397 entries)

en:       Allow DOF
el:      Ενεργ. DOF

en:       Remove
el:     Αφαίρεση

en:       Rotate
el:   Περιστροφή

en:       Translate
el:       Μετάφραση

en:       Transmit
el:       Μετάδοση

en:       Transport
el:      Μετακίνηση

en:    Actuate
el:     Κίνηση

en:    Change
el:    Αλλαγή

en:    Couple
el:   Σύζευξη

en:    Display
el: Απεικόνιση

en:    Dissipate
el:      Διάχυση

en:    Distribute
el:      Κατανομή

en:    Export
el:   Εξαγωγή

en:    Extract
el:    Εξαγωγή

en:    Form
el:   Μορφή

en:    Guide
el:   Οδηγός

en:    Import
el:  Εισαγωγή

en:    Indicate
el:     Ένδειξη

en:    Measure
el:      Μέτρο

en:    Mix
el: Ανάμιξη

en:    Position
el:        Θέση

en:    Refine
el: Εξειδίκευση

en:    Regulate
el:     Ρύθμιση

en:    Secure
el:   Ασφαλές

en:    Sense
el:  Αίσθηση

en:    Separate
el: Διαχωρισμός

en:    Stabilize
el: Σταθεροποίηση

en:    Stop
el:    Τέλος

en:    Store
el: Αποθήκευση

en:    Supply
el:   Παροχή

en:    Transfer
el:    Μεταφορά

en: /Dialogs/_Layers
el: /Διάλογοι/Στ_ρώματα

en: /Dialogs/_Properties
el: /Διάλογοι/_Ιδιότητες

en: /Edit/C_ut
el: /Επεξεργασία/Κο_πή

en: /Edit/Copy
el: /Επεξεργασία/Αντιγραφή

en: /Edit/Cut
el: /Επεξεργασία/Κοπή

en: /Edit/Delete
el: /Επεξεργασία/Διαγραφή

en: /Edit/Paste
el: /Επεξεργασία/Επικόλληση

en: /Edit/_Copy
el: /Επεξεργασία/_Αντιγραφή

en: /Edit/_Delete
el: /Επεξεργασία/_Διαγραφή

en: /Edit/_Paste
el: /Επεξεργασία/Επι_κόλληση

en: /Edit/_Redo
el: /Επεξεργασία/Επα_ναφορά

en: /Edit/_Undo
el: /Επεξεργασία/Ακύ_ρωση

en: /File/Page Set_up...
el: /Αρχείο/Ρυθμίσεις Σε_λίδας

en: /File/Save _As...
el: /Αρχείο/Αποθήκευση _Ως...

en: /File/_Close
el: /Αρχείο/Κ_λείσιμο

en: /File/_Export...
el: /Αρχείο/Ε_ξαγωγή...

en: /File/_New
el: /Αρχείο/_Νέο

en: /File/_Open
el: /Αρχείο/_Άνοιγμα

en: /File/_Preferences...
el: /Αρχείο/Ρυ_θμίσεις...

en: /File/_Print Diagram...
el: /Αρχείο/Εκτύ_πωση Διαγράμματος...

en: /File/_Quit
el: /Αρχείο/Έ_ξοδος

en: /File/_Save
el: /Αρχείο/Αποθήκευ_ση

en: /File/sep1
el: /Αρχείο/sep1

en: /File/sep2
el: /Αρχείο/sep2

en: /Help/_About
el: /Βοήθεια/_Περί

en: /Objects/Align Horizontal/Adjacent
el: /Αντικείμενα/Οριζόντια Στοίχιση/Διαδοχικά

en: /Objects/Align Horizontal/Center
el: /Αντικείμενα/Οριζόντια Στοίχιση/Κέντρο

en: /Objects/Align Horizontal/Equal Distance
el: /Αντικείμενα/Οριζόντια Στοίχιση/Ίσες Αποστάσεις

en: /Objects/Align Horizontal/Left
el: /Αντικείμενα/Οριζόντια Στοίχιση/Αριστερά

en: /Objects/Align Horizontal/Right
el: /Αντικείμενα/Οριζόντια Στοίχιση/Δεξιά

en: /Objects/Align Vertical/Adjacent
el: /Αντικείμενα/Κατακόρυφη Στοίχιση/Διαδοχικά

en: /Objects/Align Vertical/Bottom
el: /Αντικείμενα/Κατακόρυφη Στοίχιση/Κάτω

en: /Objects/Align Vertical/Center
el: /Αντικείμενα/Κατακόρυφη Στοίχιση/Κέντρο

en: /Objects/Align Vertical/Equal Distance
el: /Αντικείμενα/Κατακόρυφη Στοίχιση/Ίσες Αποστάσεις

en: /Objects/Align Vertical/Top
el: /Αντικείμενα/Κατακόρυφη Στοίχιση/Επάνω

en: /Objects/Align _Horizontal
el: /Αντικείμενα/Ορι_ζόντια Στοίχιση

en: /Objects/Align _Vertical
el: /Αντικείμενα/Κατακόρυ_φη Στοίχιση

en: /Objects/Bring to Front
el: /Αντικείμενα/Ανύψωση

en: /Objects/Bring to _Front
el: /Αντικείμενα/Ανύ_ψωση

en: /Objects/Group
el: /Αντικείμενα/Ομαδοποίηση

en: /Objects/Send to Back
el: /Αντικείμενα/Βύθιση

en: /Objects/Send to _Back
el: /Αντικείμενα/_Βύθιση

en: /Objects/Ungroup
el: /Αντικείμενα/Απομαδοποίηση

en: /Objects/_Group
el: /Αντικείμενα/_Ομαδοποίηση

en: /Objects/_Ungroup
el: /Αντικείμενα/_Απομαδοποίηση

en: /Objects/sep1
el: /Αντικείμενα/sep1

en: /View/New _View
el: /Εμφάνιση/Νέα Α_πεικόνιση

en: /View/Show Connection Points
el: /Εμφάνιση/Σημεία Σύνδεσης

en: /View/Show Rulers
el: /Εμφάνιση/Χάρακες

en: /View/Show _All
el: /Εμφάνιση/Εμφάνιση Ό_λων

en: /View/Show _Connection Points
el: /Εμφάνιση/Εμφάνιση Ση_μείων Σύνδεσης

en: /View/Show _Rulers
el: /Εμφάνιση/Εμφάνιση _Χαράκων

en: /View/Snap To Grid
el: /Εμφάνιση/Τοποθέτηση Σε Πλέγμα

en: /View/Visible Grid
el: /Εμφάνιση/Πλέγμα

en: /View/Zoom _In
el: /Εμφάνιση/Με_γένθυση

en: /View/Zoom _Out
el: /Εμφάνιση/Σ_μίκρυνση

en: /View/Zoom/100%
el: /Εμφάνιση/Κλίμακα/100%

en: /View/Zoom/141%
el: /Εμφάνιση/Κλίμακα/141%

en: /View/Zoom/200%
el: /Εμφάνιση/Κλίμακα/200%

en: /View/Zoom/25%
el: /Εμφάνιση/Κλίμακα/25%

en: /View/Zoom/283%
el: /Εμφάνιση/Κλίμακα/283%

en: /View/Zoom/35.4%
el: /Εμφάνιση/Κλίμακα/35.4%

en: /View/Zoom/400%
el: /Εμφάνιση/Κλίμακα/400%

en: /View/Zoom/50%
el: /Εμφάνιση/Κλίμακα/50%

en: /View/Zoom/70.7%
el: /Εμφάνιση/Κλίμακα/70.7%

en: /View/Zoom/85%
el: /Εμφάνιση/Κλίμακα/85%

en: /View/_AntiAliased
el: /Εμφάνιση/_AntiAliased

en: /View/_Snap To Grid
el: /Εμφάνιση/Τοπο_θέτηση Σε Πλέγμα

en: /View/_Visible Grid
el: /Εμφάνιση/Εμ_φανές Πλέγμα

en: /View/_Zoom
el: /Εμφάνιση/Κ_λίμακα

en: /View/sep1
el: /Εμφάνιση/sep1

en: /_Dialogs
el: /_Διάλογοι

en: /_Edit
el: /_Επεξεργασία

en: /_File
el: /_Αρχείο

en: /_Help
el: /_Βοήθεια

en: /_Objects
el: /Α_ντικείμενα

en: /_View
el: /Εμ_φάνιση

en: About Dia
el: Περί του Dia

en: Abstract
el: Αφηρημένο

en: Active object
el: Ενεργό αντικείμενο

en: Actor
el: Πράκτης

en: Add Corner
el: Νέα Γωνία

en: Add Handle
el: Νέα Λαβή

en: Add connection point
el: Νέο σημείο σύνδεσης

en: Add segment
el: Νέο τμήμα

en: Adjacent
el: Διαδοχικά

en: Aggregate
el: Ομάδα

en: Align _Horizontal
el: Ορι_ζόντια Στοίχιση

en: Align _Vertical
el: Κατακόρυ_φη Στοίχιση

en: Alignment:
el: Στοίχιση:

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Arrow Properties
el: Ιδιότητες Βελών

en: Asynchronous
el: Ασύγχρονο

en: Attribute
el: Ιδιότητα

en: Attribute data
el: Δεδομένα ιδιότητας

en: Attributes
el: Ιδιότητες

en: Attributes visible
el: Εμφανείς ιδιότητες

en: Attributes:
el: Ιδιότητες:

en: Background
el: Φόντος

en: Background color:
el: Χρώμα φόντου:

en: Begin
el: Αρχή

en: Border width:
el: Πλάτος πλαισίου:

en: Bottom
el: Κάτω

en: Boundary
el: Όριο

en: Branch
el: Διακλάδωση

en: Bring to _Front
el: Ανύ_ψωση

en: Browse
el: Εξερεύνηση

en: Call
el: Κλήση

en: Can't connect to session manager!
el: Σύνδεση με διαχειριστή συνεδρίας αδύνατη!

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Center
el: Κέντρο

en: Channel
el: Κανάλι

en: Class
el: Οντότητα

en: Class name:
el: Όνομα οντότητας:

en: Class scope
el: Έυρος οντότητας

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Collaboration
el: Συνεργασία

en: Colour:
el: Χρώμα:

en: Composition
el: Σύνθεση

en: Compress saved files:
el: Συμπίεση αρχείων:

en: Computer Graphics Metafile
el: Computer Graphics Metafile (CGM)

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Connection Points:
el: Σημεία Σύνδεσης:

en: Constraint:
el: Περιορισμός:

en: Control
el: Έλεγχος

en: Control Magnitude
el: Μέγεθος Ελέγχου

en: Convert
el: Μετατροπή

en: Corner radius
el: Ακτίνα γωνίας

en: Corner rounding:
el: Στρογγυλές γωνίες:

en: Could not create per-user Dia config directory
el: Δημιουργία καταλόγου ρυθμίσεων χρήστη αδύνατη

en: Could not open `%s' for writing
el: Άνοιγμα του `%s' για εγγραφή αδύνατο

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs, exiting...
el: Δε βρέθηκαν τα στάνταρ αντικείμενα κατά την αναζήτηση των βιβλιοθηκών, τερματισμός...

en: Couldn't open: '%s' for reading.
el: Άνοιγμα του '%s' για ανάγνωση αδύνατο.

en: Couldn't open: '%s' for writing.
el: Άνοιγμα του '%s' για εγγραφή αδύνατο.

en: Create
el: Δημιουργία

en: Create Arc
el: Νέο Τόξο

en: Create Bezierline
el: Νέα Καμπύλη Bezier

en: Create Box
el: Νέο Πλαίσιο

en: Create Ellipse
el: Νέα Έλλειψη

en: Create Image
el: Νέα Εικόνα

en: Create Line
el: Νέα Γραμμή

en: Create Polyline
el: Νέα Πολυγωνική Γραμμή

en: Create Text
el: Νέο Κείμενο

en: Create Zigzagline
el: Νέα Εναλλασσόμενη Γραμμή

en: Create new diagram
el: Δημιουργία νέου διαγράμματος

en: Dash length:
el: Μήκος παύλας:

en: Dash-Dot
el: Παύλα-Τελεία

en: Dash-Dot-Dot
el: Παύλα-Τελεία-Τελεία

en: Dashed
el: Παύλες

en: Def. value:
el: Εξ' ορ. τιμή:

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Corner
el: Διαγραφή Γωνίας

en: Delete Handle
el: Διαγραφή Λαβής

en: Delete Layer
el: Διαγραφή Στρώματος

en: Delete connection point
el: Διαγραφή σημείου σύνδεσης

en: Delete segment
el: Διαγραφή τμήματος

en: Derived
el: Ποριζόμενο

en: Destroy
el: Διαγραφή

en: Details...
el: Λεπτομέρειες...

en: Dia v %s by Alexander Larsson
el: Dia v %s από τον Alexander Larsson

en: Diagram Editor
el: Διορθωτής Διαγραμμάτων

en: Diagram modified!
el: Το διάγραμμα τροποποιήθηκε!

en: Diagrams:
el: Διαγράμματα:

en: Direction:
el: Κατεύθυνση:

en: Dotted
el: Τελείες

en: Draw background
el: Σχεδίαση φόντου

en: Draw border
el: Σχεδιασμός πλαισίου

en: Edit Layer Attributes
el: Ιδιότητες Στρώματος

en: End
el: Τέλος

en: Energy
el: Ενέργεια

en: Entity
el: Οντότητα

en: Equal Distance
el: Ίσες Αποστάσεις

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
el: Σφάλμα ανάγνωσης του διαγράμματος %s.
    Δεν είναι αρχείο του Dia.

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
el: Σφάλμα ανάγνωσης του διαγράμματος %s.
    Άγνωστος τύπος αρχείου.

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
el: Σφάλμα ανάγνωσης του διαγράμματος.
    Το ενσωματωμένο αντικείμενο δε βρέθηκε στο έγγραφο.

en: Error loading diagram.
    connection handle does not exist.
el: Σφάλμα ανάγνωσης του διαγράμματος.
    Η λαβή σύνδεσης δεν υπάρχει.

en: Error loading diagram.
    connection point does not exist.
el: Σφάλμα ανάγνωσης του διαγράμματος.
    Το σημείο σύνδεσης δεν υπάρχει.

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
el: Σφάλμα στην επιλογή %s: %s.
    Εκτελέστε '%s --help' για πλήρη κατάλογο των διαθέσιμων ορισμάτων εντολής.

en: Error reading diagram file
el: Σφάλμα ανάγνωσης του διαγράμματος

en: Explicit state:
el: Ρητή κατάσταση:

en: Export loaded file and exit
el: Εξαγωγή ανοιγμένου αρχείου και έξοδος

en: Failed to save file '%s'.
el: Αποθήκευση στο αρχείο '%s' ανεπιτυχής.

en: Filled Diamond
el: Γεμισμένος Ρόμβος

en: Filled Ellipse
el: Γεμισμένη Έλλειψη

en: Filled Triangle
el: Γεμισμένο Τρίγωνο

en: Flip Horizontal
el: Οριζόντια Αντιστροφή

en: Flip Vertical
el: Κατακόρυφη Αντιστροφή

en: Flip horizontal
el: Οριζόντια αντιστροφή

en: Flip vertical
el: Κατακόρυφη αντιστροφή

en: Flow type:
el: Τύπος ροής:

en: Flow:
el: Ροή:

en: Font %s not found, using Courier instead.
el: Η γραμματοσειρά %s δε βρέθηκε, χρήση Courier.

en: Font color:
el: Χρώμα γραμματοσειράς:

en: Font size:
el: Μέγ. γραμματοσειράς:

en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

en: Fontsize:
el: Μέγεθος:

en: Foreground & background colors.  The small black and white squares reset colors.  The small arrows swap colors.  Double click to change colors.
el: Χρώματα προσκηνίου και φόντου.  Τα μικρά λευκά και μαύρα τετράγωνα επαναφέρουν τα αρχικά χρώματα.  Τα μικρά βέλη ανταλλάσουν χρώματα.  Διπλό κλίκ για αλλαγή χρώματος.

en: Foreground color:
el: Χρώμα προσκηνίου:

en: Formal parameter data
el: Δεδομένα τυπικής παραμέτρου

en: Function:
el: Συνάρτηση:

en: Grid Lines
el: Γραμμές Πλέγματος

en: Grid:
el: Πλέγμα:

en: Half Head
el: Ημικύκλιο

en: Height:
el: Ύψος:

en: Hollow Diamond
el: Κενός Ρόμβος

en: Hollow Ellipse
el: Κενή Έλλειψη

en: Hollow Triangle
el: Κενό Τρίγωνο

en: Identifying
el: Ταυτοποίηση

en: Image file
el: Αρχείο εικόνας

en: Image file:
el: Αρχείο εικόνας:

en: Image row length larger than maximum cell array.
    Image not exported to CGM.
el: Αριθμός στηλών εικόνας μεγαλύτερος από το μέγιστο πίνακα κελλιών.
    Η εικόνα δεν εξήχθη σε CGM.

en: Implementation
el: Υλοποίηση

en: Import from XFig
el: Εισαγωγή από XFig

en: Interface:
el: Διεπιφάνεια:

en: Is an object
el: Είναι οντότητα

en: Keep aspect ratio
el: Διατήρηση αναλογιών

en: Keep aspect ratio:
el: Διατήρηση αναλογιών:

en: Key
el: Κλειδί

en: Layer name:
el: Όνομα στρώματος:

en: Layers
el: Στρώματα

en: Left
el: Αριστερά

en: Left Cardinality:
el: Αριστερή Πληθυκότητα:

en: Length:
el: Μήκος:

en: Line
el: Γραμμή

en: Line Style Properties
el: Ιδίοτητες Στύλ Γραμμής

en: Lines
el: Γραμμές

en: Lower Layer
el: Βύθιση Στρώματος

en: Magnify
el: Μεγένθυση

en: Magnify:
el: Μεγένθυση:

en: Material
el: Υλικό

en: Message type:
el: Τύπος μυνήματος:

en: Message:
el: Μήνυμα:

en: Modified diagrams exists.
    Are you sure you want to quit?
el: Υπάρχουν τροποποιημένα διαγράμματα.
    Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε τερματισμό του προγράμματος;

en: Modify object(s)
el: Τροποποίηση αντικειμένων

en: Move down
el: Μετακίνηση κάτων

en: Move up
el: Μετακίνηση επάνω

en: Multiplicity:
el: Πολλαπλότητα:

en: Multivalue
el: Πολλαπλών τιμών

en: Name:
el: Όνομα:

en: Native Dia Diagram
el: Διάγραμμα Dia

en: Need valid input file
el: Απαιτείται έγκυρο αρχείο εισόδου

en: New
el: Νέο

en: New Layer
el: Νέο Στρώμα

en: New _View
el: Νέα Α_πεικόνιση

en: New layer
el: Νέο στρώμα

en: New window:
el: Νέο παράθυρο:

en: No
el: Όχι

en: No edit widget
el: Απενεργ. πεδίου κειμένου

en: No existing object to paste.
el: Δεν υπάρχει αντικείμενο προς επικόλληση.

en: No object menu
el: Ανύπαρκτο μενού αντικειμένων

en: No such file found
    %s
el: Ανύπαρκτο αρχείο
    %s

en: None
el: Κανένα

en: Normal
el: Κανονικό

en: Notice
el: Ειδοποίηση

en: Number of undo levels:
el: Αριθμός επιπέδων ακύρωσης:

en: OK
el: Εντάξει

en: OUTPUT
el: ΕΞΟΔΟΣ

en: Object defaults
el: Εξ' ορισμού ιδιότητες αντικειμένου

en: Object properties
el: Ιδιότητες αντικειμένου

en: Operation data
el: Δεδομένα λειτουργίας

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Operations visible
el: Εμφανείς λειτοργίες

en: Page Set_up...
el: Ρυθμίσεις Σε_λίδας...

en: Page breaks:
el: Αλλαγές σελίδας:

en: Parameter data
el: Δεδομένα παραμέτρου

en: Parameters:
el: Παράμετροι:

en: Please visit http://www.lysator.liu.se/~alla/dia for more info
el: Παρακαλώ επισκεφθείτε το http://www.lysator.liu.se/~alla/dia για περισσότερες πληροφορίες

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Private
el: Ιδιωτικό

en: Protected
el: Προστατευόμενο

en: Provision
el: Συνηθήκη

en: Public
el: Δημόσιο

en: Quit
el: Τερματισμός

en: Quit, are you sure?
el: Τερματισμός, είσαστε βέβαιοι;

en: Raise Layer
el: Ανύψωση Στρώματος

en: Really close?
el: Πράγματι κλείσιμο αρχείου;

en: Recursive
el: Αναδρομικό

en: Relationship
el: Σχέση

en: Reset tools after create:
el: Επαναφορά ρυθμίσεων εργαλείων κατόπιν δημιουργίας:

en: Return
el: Επιστροφή

en: Right
el: Δεξιά

en: Right Cardinality:
el: Δεξιά Πληθυκότητα:

en: Role:
el: Ρόλος:

en: Rotate
el: Περιστροφή

en: Scalable Vector Graphics
el: Διανυσματικά Γραφικά

en: Scroll around the diagram
el: Κύλιση του διαγράμματος

en: Select color
el: Επιλογή χρώματος

en: Select image file
el: Επιλογή αρχείου εικόνας

en: Send to _Back
el: _Βύθιση

en: Shear angle:
el: Γωνία στρέβλωσης:

en: Show _All
el: Εμφάνιση Ό_λων

en: Show _Connection Points
el: Εμφάνιση Ση_μείων Σύνδεσης

en: Show _Rulers
el: Εμφάνιση _Χαράκων

en: Show arrow
el: Εμφάνιση βέλους

en: Show arrow:
el: Εμφάνιση βέλους:

en: Show attributes
el: Εμφάνιση ιδιοτήτων

en: Show border:
el: Εμφάνιση πλαισίου:

en: Show destruction mark:
el: Εμφάνιση συμβόλου διαγραφής:

en: Show focus of control:
el: Εμφάνιση εστίας ελέγχου:

en: Show this help message
el: Εμφάνιση παρόντος μυνήματος βοηθείας

en: Side A
el: Πλευρά Α

en: Side B
el: Πλευρά Β

en: Signal
el: Σήμα

en: Simple
el: Απλό

en: Slashed Cross
el: Πλάγιος Σταυρός

en: Snap to:
el: Τοποθέτηση σε:

en: Solid
el: Συμπαγές

en: Solid lines:
el: Συμπαγείς γραμμές:

en: Stereotype:
el: Στερεότυπο:

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Suppress Attributes
el: Απόκυψη ιδιοτήτων

en: Suppress operations
el: Απόκρυψη λειτουργιών

en: Template class
el: Οντότητα προτύπου

en: Templates
el: Πρότυπα

en: Text outside:
el: Κείμενο εκτός:

en: Text padding
el: Γέμισμα κειμένου

en: Text padding:
el: Γέμισμα κειμένου:

en: The image file '%s' was not found in that directory.
    Using the file '%s' instead
el: Το αρχείο εικόνας '%s' δε βρέθηκε στον κατάλογο.
    Χρήση του '%s'

en: The image file '%s' was not found.
el: Το αρχείο εικόνας '%s' δε βρέθηκε.

en: This diagram has not been saved.
    Are you sure you want to close this window?
el: Το παρόν διάγραμμα δεν έχει αποθηκευτεί.
    Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να το κλείσετε;

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
el: Το παρόν αντικείμενο δεν υποστηρίζει Ακύρωση/Επαναφορά.
    Οι πληροφορίες ακύρωσης διαγράφησαν.

en: This object has no defaults.
el: Το παρόν αντικείμενο δεν έχει εξ' ορισμού ιδιότητες.

en: This object has no properties.
el: Το παρόν αντικείμενο δεν έχει ιδιότητες.

en: Top
el: Επάνω

en: Total:
el: Σύνολο:

en: Type:
el: Τύπος:

en: Untitled-%d
el: Ανώνυμο-%d

en: User Interface
el: Διεπιφάνεια Χρήσης

en: User function
el: Συνάρτηση χρήστη

en: Value:
el: Τιμή:

en: View Defaults
el: Εξ' ορισμού Ρυθμίσεις Εμφάνισης

en: Visibility:
el: Ορατότητα:

en: Visible:
el: Εμφανές:

en: Warning
el: Προειδοποιήση

en: Warning no X Font for %s found, 
    using %s instead.
el: Δε βρέθηκε γραμματοσειρά X11 για το %s, 
    χρήση του %s.

en: Weak
el: Ασθενής

en: Weak key
el: Ασθενές κλειδί

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Wish function
el: Συνάρτηση ευχής

en: X Size:
el: Μέγεθος Χ:

en: Y Size:
el: Μέγεθος Ψ:

en: Yes
el: Ναι

en: You must specify a file, not a directory.
el: Πρέπει να καθορίσετε αρχείο, όχι κατάλογο.

en: Zoom
el: Μεγένθυση

en: Zoom _In
el: Με_γένθυση

en: Zoom _Out
el: Σ_μίκρυνση

en: Zoom in 50%
el: Μεγένθυση κατά 50%

en: Zoom out 50%
el: Σμίκρυνση κατά 50%

en: [OPTION...] [FILE...]
el: [ΕΠΙΛΟΓΗ...] [ΑΡΧΕΙΟ...]

en: _AntiAliased
el: Με Ε_ξομάλυνση

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Export...
el: _Εξαγωγή...

en: _Group
el: _Ομαδοποίηση

en: _Layers
el: Στ_ρώματα

en: _New diagram
el: _Νέο διάγραμμα

en: _Print Diagram...
el: Ε_κτύπωση Διαγράμματος...

en: _Properties
el: _Ιδιότητες

en: _Snap To Grid
el: Τοπο_θέτηση Σε Πλέγμα

en: _Ungroup
el: _Απομαδοποίηση

en: _Visible Grid
el: Εμ_φανές Πλέγμα

en: _Zoom
el: Κ_λίμακα

en: abstract
el: αφηρημένη

en: multiple instance
el: πολλαπλή ενσάρκωση

en: none
el: κανένα
